Karate

2024. 02. 23.    Szerkesztőség

Február közepén Hajdúnánáson került megrendezésre a XIV. Hódos Imre Kupa, amelyen Karakó Vivien az alábbi eredményeket érte el.

12-13 éves lány haladó: kumite 1. hely

csapat kata 3. hely

Gratulálunk!

Szép magyar beszéd verseny

2024. február 7-én rendezték meg Veresegyházon, a Fabriczius József Általános Iskolában a szép magyar beszéd verseny területi fordulóját, ahol Garai Petra tanulónk 2. helyezést ért el.

Felkészítő: Hucskó Erzsébet

teljes hír »

Beiskolázási tájékoztató

2024. 02. 12.    Szerkesztőség

Úszás

2024.01.27-én Százhalombattán megrendezett Úszás Diákolimpia Pest vármegyei döntőjén két csapatunk is érmet szerzett.

A II. korcsoportos lány váltónk bronzéremmel tért haza: Hollósi Lilla Amira, Sztruhár Sára, Barabás Boglárka, Bokor Lujza

III. korcsoportos fiú váltónk pedig aranyérmet szerzett: Kovács Tamás, Magnucz Mátyás, Fehér Máté, Veres Lőrinc

Zoom in EGA

Az Aszódon hagyományosan megrendezésre kerülő ZOOM in EGA megmérettetésen (nyolcadikosoknak szervezett kétfordulós angol verseny) Polgár Kíra Amina második helyezést, Verbói Márton ötödik, Kaczor Noel hatodik, Veres Ádám Zoltán hetedik és Csjernyik Gréta nyolcadik helyezést ért el. Egy nagyon erős mezőnyben kellett bizonyítaniuk, de eredményük azért is különleges, mert többletpontot jelenthet EGA felvételi esetén. Kishonti Anna, Sebe László, Képes-Harjay Sára, Nagypál Natália, Vargha Petra, Novák Nimród, Tóth Boglár Kincső, Horváth Benedek, Zsebényi-Loksa Levente, Grósz Fanni, Herédi Anna, Hargittai Petra

Gyorskorcsolya

2024.01.12-én Jászberényben megrendezett gyorskorcsolya diákolimpia regionális döntőjén sikerrel szerepeltek diákjaink, így mindenki bejutott az országos döntőbe. Rövid- és hosszútávon is megmutatták tudásukat, a legjobb eredményt Szabó Vilmos Péter érte el, rövidtávon bronzérmes lett.

A csapat tagjai: Pap Borsika Zorka, Kővári Viktória, Kovács Alíz, Tarsoly Bálint, Horváth Barnabás, Malomhegyi Zsófia, Kovács Emma, Angyal Gréta, Márton Kristóf, Sebestyén Gergely Huba.

Iskolakóstolgató 2024

2024. 01. 10.    Szerkesztőség

Torna

2024. január 11-én, Nagykőrösön  került megrendezésre a Pest Vármegye Torna "B" Kategóriás Diákolimpia Döntő.

Iskolánk lány csapata a II. korcsoportban indult.

Igen erős mezőnyben,  8 csapatot megelőzve az 1. helyen végzett, ezzel Pest Vármegye bajnoka lett.

A csapat tagjai: Cseh Zita, Dunajcsik Hedvig, Kovács Orsolya, Kucsera Gréta, Mladoniczki Virág, Pákai Liza

Felkészítő: Szota Katalin

Iskolánk fiú csapata - idén először - I. korcsoportban indult, csapatban és egyéniben is fölényes győzelmet arattak.

Hesz Kupa

Iskolánk tanulói 2023.12.15-én Nógrában a Dr. Hesz Mihály Általános Iskolában vettek részt a Magyar Olimpiai Akadémia iskoláinak rendezett sorversenyen. A programon megünnepeltük Dr. Hesz Mihály az iskola névadójának 80 éves születésnapját, melyen 1968 Mexikó 1000 m kajak-kenu Olimpiai Bajnoka is jelen volt."

Iskolánk az 5. helyen végzett.

A csapat tagjai: Gladinecz Milos, Pintér Viktória, Hamar Kata, Jéga-Szabó Áron, Gyurán Ádám, Karakó Vivien, Képes-Harjay Sára, Gál-Bíró Ambrus

Robotika

2023. 11. 24.    Szerkesztőség

Az Epam e-Kids COOLEST Projects pályázatán több csapatunk is sikerrel szerepelt.

Hardware kategória kedvenc lett a ROBSZEM csapata,

Scratch kategória kedvenc lett a GG’S TEAM csapat,

Minden mérföldkő kategóriában Ferencz Emese diadalmaskodott.

29 karatés Hajós érem az VII. Saino Kupán

A Saino Se karatésai 2023. december 9-én sikeresen szerepeltek a Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskolában megrendezett VII. Saino Kupa Karate-Do Országos Bajnokságon. A bajnokság fő célja volt, hogy minél több gyermek megismerkedhessen a versenyzéssel, szélesítve ezzel a tradicionális karate utánpótlás bázisát. A Magyar JKA Karate Szövetség és az SKS-SKDUN Szövetség 22 egyesületének közel 140 versenyzője mérte össze tudását a rangos viadalon.

Egyesületünk versenyzői a következő eredményeket érték el:

Karakó Vivien Kumite /szabad küzdelem/ 1. hely, Kata /formagyakorlat 4 hely /Életforrás Do/

Képes-Harjay Sára Kumite /szabad küzdelem/ 2. hely, Kata /formagyakorlat 3 hely

Hintenberger Belián Kumite /szabad küzdelem/ 3. hely, Kata /formagyakorlat/ 8. hely

Orbán Bálint Kumite /szabad küzdelem/ 3. hely

Csjernyik Gréta Kata /formagyakorlat/ 6. hely

Koncz Bence Tamás Kata /formagyakorlat/ 4. hely

Kuti Zsombor: Kata /formagyakorlat/ 6. hely

Magyarosi Örző Kincső Kata /formagyakorlat/ 2. hely, Kumite /kötött küzdelem/ 3. hely

Képes-Harjay Alma Kumite /szabad küzdelem/ 2. hely, Kumite /kötött küzdelem/ 2. hely, Kata /formagyakorlat/ 3. hely