Gyorskorcsolya

2024. 04. 11.    Szerkesztőség

2024. április 13-án Tatabányán rendezték meg az Országos Gyorsasági GörkorcsolyaDiákolimpiát B kategóriában. Az iskolát 11 fő képviselte a különböző korosztályokban. Az egyéni versenyekben gyönyörű helyezéseket értek el a gyerekek, míg I-II. korcsoportos fiú váltóban egy csodás ezüstérmet szereztek.

Medve Matek

Április 13-án került megrendezésre a Városligetben a Medve Matek szabadtérimatematikaverseny. Lelkes csapataink nagy erővel vetették bele magukat a versenyzésbe, rengeteget sétáltak, keresgéltek, számoltak, ügyeskedtek, ennek megfelelően szép eredményeket értek el, szuper élményekkel gazdagodtak a gyerekek.

3. évfolyamon 2 arany, 7 ezüst, 2 bronz fokozatot,

5-6. évfolyamon 7 arany, 5 ezüst fokozatot,

7. évfolyamon 2 arany fokozatot értek el.

Legjobb eredményt egy harmadikos csapatunk ért el, Molnár Botond, Tury Benedek és Kovács Balázs a 7. helyen végzett.

Költészet napja, versfüzér, versolimpia

A Költészet napja alkalmából Kati néni és Emese néni hangulatvers-író pályázatot hirdettek osztályaink számára, ezekből a versekből született tavaszi versfüzérünk.

Tavaszi versfüzér

Iskolánk hat osztállyal vett részt a Költészet napja alkalmából megrendezett Versolimpián városunk Főterén. A legtöbb pontot mi szereztünk a vetélkedőn, így a Hajós "olimpiai" bajnok lett!

Köszönjük a Gödöllői Vársoi Könyvtárnak a remek programokat, nagyszerű délelőttöt töltöttünk el együtt a Főtéren.

Mezei futás

2024. április 10-én hazai pályán, Gödöllőn került megrendezésre a Mezei Futás Diákolimpia országos döntője. II. korcsoportban Gladinecz Milos az 1. helyen végzett, diákolimpiai bajnok lett!

teljes hír »

Angol

2024. 03. 27.    Szerkesztőség

A Gödöllői Damjanich János Általános Iskola játékos angol nyelvi vetélkedőjén a 6.a csapata 2. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Burghardt Dávid, Dombóvári Zente, Keul Bendegúz, Orbán Bálint

Úszás

2024.03.24. Egerben került megrendezésre az Úszás Diákolimpia Országos Döntője. III.korcsoportos fiú csapatunk 4 x 50m gyorsváltóban kvalifikálta magát.

A versenyen 6 másodpercet javítva 2:20:08-as idővel országos összetettben a hetedik helyen végeztek az induló 16 csapatból.

Csapat tagjai: Fehér Máté, Magnucz Mátyás, Kovács Tamás, Veress Lőrinc, Davidovics Magor

Torna

2024.03.23-án, a Budapesten megrendezett Diákolimpia Országos Döntőn - Torna "B" Kategória - I. korcsoportos fiú csapatunk az előkelő III. helyen végzett.

A csapat tagjai: Szabó Márton, Szabó Dániel, Téglási Zétény, Ványa Domonkos, Tarsoly Bálint, Horváth Barnabás

Egyéni összetettben Szabó Márton az 5. helyen végzett.

Három Hajós Saino Se aranyérem a XIX. Ippon Shobu Karate Országos Diákolimpián Jászberényben

2024. március 23-án Jászberényben került megrendezésre a gödöllői Saino Se és a jászberényi Jakuzák Se közös szervezésével a XIX. Ippon Shobu Karate Országos Diákolimpia. A Magyar JKA Karate Szövetség tagjaként a gödöllői Saino Se 14 karatésa a Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskolát képviselte a viadalon. A Magyar Karate Szakszövetség kiemelt Országos Döntőjében a különböző Stílusszövetségek 46 egyesületének közel 300 karatésa mérte össze tudását, melyet joggal nevezhetünk az év legrangosabb utánpótlás tradicionális karate versenyének.

MOA Fehér Miklós Kupa

Iskolánk II. korcsoportos tanulói a Pesterzsébeti Hajós Alfréd Általános Iskola által szervezett MOA Fehér Miklós kupán az első helyen végeztek.

A csapat tagjai: Lábiscsák Noel, Jéga-Szabó Kornél, Furák Milos, Tóth Milán, Pályi Attila, Major Dániel, Zsigmond Áron, Major Tamás, Farkas Máté

Mezei Futás

2024.03.20-án Gödöllőn megrendezett Pest Vármegyei Mezei Futás Diákolimpia döntőjén iskolánk II. korcsoportos fiú csapata a 2. helyen végzett és továbbjutott az országos döntőbe.

A csapat tagjai: Gladinecz Milos, Lábiscsák Noel, Furák Milos, Tóth Milán, Pap Káleb, Magyar Ákos

Gladinecz Milos egyéniben több, mint 20 másodperccel megelőzve a mezőnyt 1. helyen végzett, ezzel Pest vármegye Bajnoka lett!!

Labdarúgás

A 03.19-én Gödöllőn rendezett körzeti Labarúgás Diákolimpián II. korcsoportos csapatunk az első helyen végzett és továbbjutott a Megyei Területi döntőbe.

A csapat tagjai: Lábiscsák Noel, Jéga-Szabó Kornél, Furák Milos, Tóth Milán, Kardos Attila, Pályi Attila, Németh-Kassa Vince, Major Dániel, Zsigmond Áron, Ujvárosi Ábel, Major Tamás, Kardos Zsombor, Molnár Botond, Farkas Máté, Földi Lőrinc.

Floorball

2024.03.18-án az Érden megrendezett Floorball Unihoki Diákolimpián III-IV. korcsoportos területi selejtezőn fiú csapataink az alábbi eredményeket érték el:

B csapat 7. hely

Gál Bíró Ambrus, Puskely Haydn Bence, Turányi Norbert, Martinák Barnabás, Horváth-Jakab Zsombor, Cseke Kornél, Sári Csanád, Tóth Milán.

A csapat 5. hely

Pete Tamás, Molnár Merse, Juhász Levente, Mosolygó Levente, Verbói Márton.

Röplabda

Diákolimpia IV. kcs. megyei döntőjén lány csapatunk az 5. helyen végzett.

A csapat tagjai: Lábiscsák Lola, Hidvégi Dóra, Hargittai Petra, Lengyel Nóra, Nagypál Natália, Vargha Petra, Somos Luca, Herédi Anna.

Kapkodd a lábad

A Montágh Iskolában megrendezett "Kapkodd a lábad!" integrált sportversenyen a 4.b osztály tanulói képviselték iskolánkat.

Ügyes versenyzéssel a 3. helyen végeztek.

Példamutató magatartásukkal büszkén állhatnak mintaként társaik előtt, ahogyan a sérült gyermekekkel együtt sportoltak.

A csapat tagjai: Füredi Szofi, Kovács Orsolya, Kucsera Gréta, Pagonyi Dóra, Pályi Nóri, Pályi Attila, Major Dániel, Németh-Kassa Vince, Könnyű-Merse Barnabás, Ványa László

2024.03.08-09-én került megrendezésre Szekszárdon a Rövidpályás Gyorskorcsolya Diákolimpia Országos döntője. Az országos döntőben az I. korcsoportos fiúk 22-en mérethették meg magukat, az időfutamokon, az elődöntőkben, majd a döntőben.

Szabó Vilmos 3.a egyedüli pest megyei versenyzőként rövid távon, a kilencedik legjobb idővel bekerült az elődöntőbe, ahol már nem az idő számított, hanem az első három befutó, negyedikként ért célba, így az összesített eredménye, országos 8. helyezett.

Hosszú távon az elődöntőig jutott, összesített eredménye a 18. helyre volt elég.