Természetismeret

2019. 05. 10.    Szerkesztőség   

 

2019. május 12-én vasárnap a Herman Ottó Tesztverseny országos döntőjén természetismeret tantárgyból 11. helyezést ért el Bagó Bence 6.c osztályos tanuló, és 2. helyezést Nagy Boglárka 6.c osztályos tanuló.

Felkészítő tanáruk Postás Beáta

 

Gratulálunk!

 

 

Judo

 

Iskolánk 3.a osztályos tanulója Krakóczki Bence a 2019. május 11-én Kecskeméten megrendezett Judo Országos Diákolimpiai döntőn Diák "C" kategóriában, súlycsoportjában 3. helyezést ért el.

 

Gratulálunk!

 

 

 

Tanulmányi verseny


Az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyen tanulóink szép eredményeket értek el.

 

Országos 1. helyezett:

Kelemen Balázs József /4.c/
Szilágyi Szabolcs Áron /4.c/

 

Országos 4. helyezett:

Kaszai Kolos /4.c/

 

Országos 5. helyezett:

Kasper Emese /4.c/
Molnár Sarolta /4.c/
Orbán Balázs Benedek /4.c/

 

Országos 7. helyezett:

Páncél Botond /4.c/
Maczali Bence /6.d/

 

Országos 10. helyezett:

Bodnár Nikoletta /4.c/
Hajnal Ákos Huba /4.c/
Kazi Dániel Bence /4.c/

 

Országos 15. helyezett: Fogl Adina /6.d/

 

Gratulálunk!


 

 

II. Európa Játékok

 

A II. Európa Játékok Rómából induló lángja Budapestet is útba ejtette Minszkbe tartó útja során. A Hajós iskolából Szabó Lillát és Szabó Csongort érte az a megtiszteltetés, hogy a Bécsből érkező lánggal május 9-én délután futhasson.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Egyenruhások" nyílt napja

 

 

 

 

teljes hír »

Többpróba

2019. 05. 02.    Szerkesztőség   

2019. május 8-9-én került megrendezésre Albertirsán a Megyei Atlétika Többpróba Diákolimpia.


Eredményeink:


II. korcsoport lány 2. helyezés
Lőkös Laura, Gaál Antónia, Heilmann Alexa, Sári Viktória, Bartos Kata, Maszlag Vanda
Lőkös Laura (egyéni 3. helyezés)
II. korcsoport fiú 7. hely
Menyhárt Olivér, Kocsis Jácint, Orosz Bálint, Kelemen Csaba, Rónay Kristóf, Lukács Zoltán
III. korcsoport lány 5. hely
Szabó Lilla, Kőcs Nikolett, Iván Melina, Stumpf Dorka, Benke Alexandra, Makádi Liliána
III. korcsoport fiú 2. hely
Tóth Ármin, Borbély Bálint, Rónay Bálint, Berényi Tamás, Kuti Donát, Szabó Levente
IV. korcsoport lány 5. hely
Ács Julianna, Simonváros Zille, Trézsi Fruzsina, Viha Borbála, Szente Dóra, Fekete-Nagy Lilla
IV. korcsoport fiú 6. hely
Ács Gergely, Molnár Bálint, Roska Dániel, Fekete Csanád, Búcsú Zsombor, Király Levente

 

 

 

 

 

Atlétika


2019. május 7-én, Gödöllőn került megrendezésre a Megyei Atlétika Egyéni Pályabajnokság Diákolimpia.


Eredményeink:


III. korcsoport fiú 60 m síkfutás Borbély Bálint 2. hely
III. korcsoport fiú 4x100 m váltó 1. hely Borbély Bálint, Szabó Csongor, Kuti Donát, Tóth Ármin
/országos döntőbe jutottak/
III. korcsoport lány 4x100 m váltó Szabó Lilla, Kőcs Nikolett, Iván Melina, Benke Alaxandra
IV. korcsoport lány 1500 m síkfutás Viha Borbála 2. hely /országos döntőbe jutott/
IV. korcsoport lány Kislabdahajítás Trézsi Fruzsina 2. hely /országos döntőbe jutott/
IV. korcsoport fiú 1500 m síkfutás Molnár Bálint 3. hely

 

Gratulálunk!


Májusi programok:


6-8.                                  Papírgyűjtés alsó tagozaton 14 órától
6. hétfő                            Szülői értekezletek 1. évfolyam
7. kedd                            Szülői értekezletek 2. évfolyam
8. szerda                         Szülői értekezletek 3. évfolyam
9. csütörtök                     Szülői értekezletek 4. évfolyam
13. hétfő                          Szülői értekezletek 5-6. évfolyam
14. kedd                          Szülői értekezletek 7-8. évfolyam
21. kedd                         Tankerületi Kerekasztal Angol nyelvtanároknak
22. szerda                       Idegen Nyelvi Mérés
                                        Leendő elsősök szülői értekezlete
29. szerda                       Országos Kompetenciamérés
30. csütörtök                    45. Gálaműsor
31. péntek                       Tehetségek és Családok napja

 

 

 

Tankerületi idegen nyelvi vers- és prózamondó verseny
 

 

2019. április 26-án került megrendezésre a Tankerületi Idegen nyelvi vers- és prózamondó verseny.

Iskolánkat négy diák, Dombóvári Zoé 5.a, Fogl Adina 6.d, Szatlóczki Vidos 6.b és Kelemen Botond 7.a képviselte.

A versenyen Dombóvári Zoé és Szatlóczki Vidos 3. helyezést értek el.
Felkészítő tanáraik Kucsera-Kemer Tímea és Plutzer Anna.

 

Gratulálunk!


A zsűri munkáját iskolánkból Kucsera-Kemer Tímea és Pápai Andrea segítette.

 

 

Kerékpár


Bálványos Rita 2.a osztályos tanulónk a 2019. május 1-jén megrendezett II. Majális Kupa kerékpárversenyen először állt rajthoz, és az U11 korcsoportban 1. helyezést ért el.

Váltó versenyben két csapattársával együtt szintén a dobogó legfelső fokára állhattak.

 

Gratulálunk!

 

 

 

Súlyemelés

 

2019. április 27-én iskolánk 6.b osztályos tanulója Berényi Tamás  a Súlyemelő Iskolás OB-n a serdülő 45 kg-os súlycsoportban 1. helyezést ért el.

 

Gratulálunk!

 

teljes hír »

Éjszakai túlélő

2019. 04. 29.    Szerkesztőség   



2019. április 28-án éjjel 15 csapat 115 résztvevője igyekezett kijutni a Naszályból a kimenekítési pontra, túlélve a természet csapásait, tájékozódva az ismeretlen terepen!

Gratulálunk a csapatoknak!

 

 

Színjátszó

 

Iskolánk csapatai idén áprilisban részt vettek a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó és Fesztiválon. Eredeti előadásaikkal, amelyek rögtönzéses elemeikkel nagyban eltértek a többiek előadásaitól sikerült egy különdíjat és egy Közép-magyarországi döntőbe való továbbjuttatást elérniük!

 

Felkészítő: Lázár András

 

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karate Országos Diákolimpia


2019. április 27- én Ercsiben került megrendezésre a XVI. Ippon Shobu Karate Országos Diákolimpia.


Iskolánk diákjainak eredményei:

 

Frey- Könczey Csenge: Kumite /küzdelem/ 2 hely, Kata /formagyakorlat/ 2. hely
Kelemen Botond: Kata /formagyakorlat/ 2. hely
Nagy Marcell: Kumite /küzdelem/ 2. hely
Koncz Bence: Kumite /küzdelem/ 3 hely, Kata /formagyakorlat/ 3. hely
Kelemen Csaba: Kumite /küzdelem/ 3. hely
Pánczél Botond: Kumite /küzdelem/ 3. hely
Képes- Harjay Sára: Kata /formagyakorlat 5. hely
Gerőfi Csanád: Kata /formagyakorlat 6. hely, Kumite /küzdelem/ 5-8. hely
Szatlóczki Vidos: Kata /formagyakorlat 7. hely


A csapat tagjai voltak még Csjernyik Gréta, Orbán Balázs


Edző: Ács Tibor


Gratulálunk!

 

 

Labdarúgás


2019. április 15-én Tápiószecsőn, majd április 24-én Gödöllőn zajlottak a Labdarúgás Diákolimpia III. korcsoportos fiú illetve III-IV. korcsoportos lány területi döntői. 
Iskolánk mindkét csapata sikeresen szerepelt a rendezvényen. 

 

Fiú csapatunk 2. helyezést ért el a tornán. 

A csapat tagjai voltak: 
Balogh Bálint, Borbély Bálint, Laveczky Kristóf, Lőrinczy Szabolcs, Orosz Bálint, Rácz Benedek, Radnóti Botond, Szabó Csongor, Tamás Máté


Lány csapatunk veretlenül ünnepelhette a megyei döntőbe történő továbbjutást. 

 

A csapat tagjai voltak: 
Ács Julianna, Dmour Leila, Horváth Dorka, Pásztor Zselyke, Rózsa Liliána, Slihoczki Alexa, Tátrai Annabell, Trézsi Fruzsina, Zagyvai Borbála


Felkészítő tanár: Verbói Zoltán


Gratulálunk!

 

teljes hír »

Beatrix Potter csodálatos világa a Hajósban

2019. 04. 09.    Szerkesztőség   


2019. április 24-én került sor a Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola szervezésében a 22. körzeti angol nyelvi verseny megrendezésére.
Ezúttal Beatrix Potter csodálatos világába látogattak el a résztvevők. A verseny fő témakörei Beatrix Potter életére, lakóhelyére, munkásságára és örökségére fókuszáltak
A komplex, interaktív verseny jó lehetőséget biztosított arra, hogy a nyelvi készségek mellett olyan 21. századi képességek is felszínre kerüljenek, mint prezentációs készség, aktív figyelem, analizálás, érvelés, együttműködés, kritikus gondolkodás és problémamegoldás.
A rendezvényre a gödöllői Damjanich, Petőfi, Református Líceum és a Hajós iskola mellett Pécelről, Csömörről és Mogyoródról is érkeztek diákok.
A csapatok szoros küzdelemben, fej-fej mellett végeztek a versenyen, melyen magas szintű felkészültségről és nyelvi tudásról tettek bizonyságot. Minden résztvevő tanuló jutalomban részesült.


I. helyezést értek el a Péceli Petőfi Sándor Általános Iskola és a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola csapatai
II. helyezést ért el a Gödöllői Református Líceum csapata
III. helyezést ért el a Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola csapata


A helyszínt a Gödöllő Városi Könyvtár és Információs Központ biztosította.
A versenyt a rendező iskola mellett a Dunakeszi Tankerületi Központ, Gödöllő Város Önkormányzata és az Oxford Kiadó is támogatta.


Iskolánkat Lengyel Lili, Ujvári Marcell és Pettendi László képviselték.


Gratulálunk a résztvevő csapatoknak és felkészítő tanáraiknak!

 


 

Itt járt a MUZSIKÁS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gokart

 

Gender Tamás iskolánk 2.a osztályos tanulója gokartjával az első Közép Európai Bajnoki futamán eredményesen szerepelt.


Gratulálunk!

 

 

 

Szülők Akadémiája
 

Rendhagyó délutáni tehetségprogram szülőknek

A programokat elsősorban akkreditált tehetség pontoknak minősülő iskolákban valósítja meg a Magyar Vöröskereszt, PesTehetség néven. Így esett a választás iskolánkra.

 

Cél: A tehetséges gyermekeket felismerni, segítséget nyújtani a tehetségük kibontakozásában, mely során kiemelten fontos a tehetség kibontakozását támogató családi háttér tudatosan segítő hozzáállása és a tehetséges gyermeket körül ölelő környezet elfogadóbbá tétele.

 

Téma: A magas szintű szakmai előadás során a tehetséges gyakorlati módszereket, fejlesztési lehetőségeket kaphatunk a tehetséges gyermekekhez.

 

Előadó: Dr. Duró Zsuzsa tehetségpont koordinátor, fejlesztő pedagógus, aki szakmai anyagokkal is készül a rendezvényre.

 

Időpont: 2019. április 25. (csütörtök)16 óra
Helyszín: Légszesz úti főépület

 

Jelentkezés április 20-ig, az alábbi linken

 

 

teljes hír »