Kistudósok új robotja

2020. 01. 16.    Szerkesztőség

Torna sikerek

2020. január 16-án, csütörtökön Nagykőrösön megrendezett Leány torna "B"kategóriás Megyei Diákolimpia Döntőjén iskolánk tanulói nagyon szép eredményeket értek el. Az I. és II. korcsoport csapata is bronzéremmel jutott tovább, a III-IV. korcsoport csapataiból egyéniben Szabó Lilla 7.a és Sári Viktória Éva 5.b jutott tovább a Diákolimpia Országos elődöntőjére.

Kovács Maja 7.b

Felkészítő tanárok: Szota Katalin (I-II. kcs), Szilágyi Bernadett (III-IV. kcs)

Gratulálunk!

Atlétika

Szabó Levente 6.a osztályos tanuló 2020. 01. 19-én, Székesfehérvárott az ARAK újonc, serdülő és nyílt versenyen a GEAC színeiben 60 m gát (0,76/7,75) 10.07 egyéni csúccsal a 3.; diszkoszvetésben 23.69 egyéni csúccsal a 4. helyen végzett.

Tenisz

2020. Január 11-13 ig került megrendezésre Győrben az 1-es kategóriájú tenisz verseny, melyen Kőszegi Dominik, iskolánk 8. a osztályos tanulója a 16-os korosztályban az első helyet, míg párosban a második helyet szerezte meg.

teljes hír »

Cyclocross Országos Bajnokság 2020

2020. 01. 10.    Szerkesztőség

Az elmúlt vasárnap (január 12-én) Kecskemét adott otthont a téli kerékpársport legrangosabb eseményének, a Cyclocross Országos Bajnokságnak, amelyen iskolánk négy tanulója mérettette meg magát. A meredek kaptatókkal, lejtőkkel, mély homokkal, és egyéb terepakadályokkal nehezített fagyott, csúszós erdei terepen az U15-ös kategóriában versenyző Kiss Vince Dániel (7.a) a dobogóról épphogy lemaradva a 4. helyen végzett. Az U13-as lányok mezőnyében Benedek Zsófia (5.c) a 6. helyen ért célba, Kiss Nikoletta Bettina (6.a) pedig a kategóriája legjobbjaként zárta a versenyt, ezzel aranyérmet, és Országos Bajnoki Címet szerzett. Az U11-es korosztályban induló Bálványos Rita (3.a) a harmadik helyen ért célba, így egy bronzéremmel lett gazdagabb.

Súlylökés

Szabó Levente, iskolánk 6.a osztályos tanulója a 2020.01.11-én Győrben rendezett Újévi GyAC Kupa és Nemzetközi Súlylökő Versenyen súlylökésben (3kg) 7.58 m eredménnyel és 60 m gáton 10:40 eredménnyel  III. helyezést ért el.

Iskolakóstolgató

Januári programok

2020. 01. 06.    Szerkesztőség

3. péntek                                Téli szünet utolsó napja

15. szerda                              Iskolakóstolgató

18. szombat                           A központi írásbeli felvételi vizsga az érintett

2019. 12. 14.    Szerkesztőség

A 2.c osztály betlehemes játékkal kedveskedett a Kastélykert Óvoda ovisainak. Az

előadás után jó hangulatú közös énekléssel búcsúztunk egymástól.

Mátra természeti értékei

A „Mátra természeti értékei” rajz- és fotópályázat igen komoly érdeklődés mellett zajlott. A Bükki Nemzeti Park által meghirdetett kiírásra 396 rajz - (illetve más technikákkal készült pályamű) érkezett. Öröm és büszkeség, hogy a bírálók a díjazottakon felül további 32 alkotást tartottak méltónak bemutatásra. Így a Mátrafüredi Látogatóközpont

megnyitásának ünnepi eseményén iskolánkból Füsti Zala Gergő (5/C) „Mátrai rigó” fantázia nevű akvarellje is gazdagítja a tárlatot.

Ezúton is gratulálunk diákunk sikeréhez!

A LucaFilm újabb - nemzetközi - sikere

Szabó Luca, 8.c osztályos tanuló a nyári szünetben osztálytársaival, Horváth Sárával és Bancsi Bogáttal készítette el legújabb kisfilmjét, amivel már országhatárainkon túl próbált szerencsét: benevezett a bécsi ENSZ Információs Szolgálat és az ENSZ Menekültügyi Főbizottság ausztriai irodájának támogatásával megrendezésre kerülő This human world emberi jogi filmfesztivál Emberi Jogi Rövidfilmversenyére, ahol a 10-20 évesek közötti kategóriában 2. helyezést ért el. A versenyre olyan rövidfilmekkel lehetett pályázni, melyeket az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának cikkei ihlettek. Az idei verseny témája „Védjük meg bolygónkat!” volt. A díjak átadására a napokban Bécsben került sor, mely újabb élményekkel gazdagította diákjainkat.