Tájfutás

2019. 05. 27.    Szerkesztőség

2019. május 18-19-én, Tatabányán került megrendezésre a Tájékozódási Futás Országos Diákolimpia döntője. A verseny kétfordulós volt, az első napon rövidtávon, a második napon normáltávon mérhették össze tudásukat a versenyzők.
Iskolánkból Ivaskó Barnabás (4.b osztály) a fiú II-es korcsoportban mindkét távon 4. helyezést ért el, és ezzel az iskolák pontversenyében 10 pontot szerzett.
A női II-es korcsoportban Vajda Júlia (4.c osztály) rövidtávon 30., normáltávon 11. helyezést ért el.
A fiú IV-es korcsoportban Dudok Bálint (8.a osztály) rövidtávon 40., normáltávon 39. helyen végzett.

A Diákolimpia kísérőversenyén, a Bridgestone Kupán a kategóriájában 1. helyezést ért el Ivaskó Eszter (2.a osztály), 2. helyezett lett Vajda Márk (2.d osztály) és szintén a 2. helyen végzett Dudok Balázs (6.a osztály).

Gratulálunk!

Természetfilm Fesztivál

Iskolánk tanulói idén a Természetfilm Fesztivál meghirdetett pályázataira minden területen neveztek, csodálatosabbnál csodálatosabb alkotásokkal:

Ember és Természet: fotó - Horváth Botond, 7.b
Köztünk élnek: amatőr film - Bancsi Bogát, Horváth Sára, Szabó Luca, 7.c
Légy te a Professzor!: kísérleti eszköz, szemléltető modell, makett megtervezése és megvalósítása - Ozsváth-Anga Erika tanítványai, a "Kistudósók" 13 fővel 5 csapattal, Benke Ádám, Nagy Bence, 8.b, Horváth Botond, 7.b

Pályázóink közül Ozsváth-Anga Erika "Kistudósai", Ivaskó Barnabás, Csíkos Bence, Keindl Vencel, 4.b osztályosok Ökofalu makettjükkel különdíjasok lettek, a 7.c osztályos Bancsi Bogát, Horváth Sára és Szabó Luca őrbottyáni Bottyán Equus Lómenhelyről készült riportfilmje pedig két kategóriában is "tarolt": Szabó Luca - Legjobb riporter - 18 év alatti kategória, és a filmjükben bemutatott alapítvány pedig a Természetvédelemért 2019 díjat nyerte el.

Horváth Botond 7.b osztályos tanulónk pályamunkáit a Gödöllői Városi Könyvtárban rendezett fotókiállításon, a 7.c osztályos tanulónk győztes pályamunkáját pedig az alábbi linken lehet megtekinteni.

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!

Súlyemelés

2019. május 25-én iskolánk 6.b osztályos tanulói Berényi Tamás és Szatlóczki Vidos az Abaújszántón megrendezett Súlyemelő Tini Országos Bajnokságon a 45 illetve 49 kg-os súlycsoportban egyaránt az I. helyen végeztek.

Edző: Berényi Ede

Karate Országos Bajnokság

A Saino Karate-Do Se Hajós karatésai az áprilisi XVI. Ippon Shobu Karate Diákolimpia után 2019. május 18-án ismét sikeresen szerepeltek. Frey- Könczey Csenge küzdelemben és Csjernyik Gréta formagyakorlatban szerzett bajnoki címet.