Mezeifutás Diákolimpia

2015. 04. 16.    Szerkesztőség

Diákolimpia mezeifutás országos döntőjét Gödöllőn a Repülőtéren 2015. április 14-én, rendezték meg.

Szabó Flóra

A IV. korcsoportos fiúk 4000 méteres versenyében Kovács Balázs (8.a) kiváló teljesítménnyel a 11. helyen végzett.

Iskolánk négy kiváló sportolója az eredményhirdetésekben vett részt.
Szikszai Rebeka, Varga Vivien, Bucsai Anna, Frei Dalma

Gratulálunk a sportolóknak.

Labdarúgás Diákolimpia

2015. április 15-én, Mogyoródon iskolánk II. korcsoportos fiú csapata 3. helyezést ért el a Diákolimpia Labdarúgó bajnokság megyei területi döntőjén.

Kosárlabda Diákolimpia

2015. április 14-én, Piliscsabán iskolánk III. korcsoportos fiú csapata 3. helyezést ért el a Diákolimpia Kosárlabda bajnokság megyei döntőjén.

Ha március, akkor Csodák Palotája

Március folyamán a természettudományos szakkör keretein belül két alkalommal, két különböző csoporttal is lehetőségünk nyílt ellátogatni a Csodák Palotájába.

„Amint megérkeztünk a Csodák Palotájába, elénk tárult mindenféle érdekes herkentyű még érdekesebb magyarázatokkal; láttunk példát Arkhimédész törvényére, pontosabban a Bermuda háromszög magyarázatára, Mostari hídra, ami megáll alátámasztás nélkül is, és a Naprendszerünkről is volt szó. Miután mindenki körbejárt mindent (főleg a fény-fotós bódét), megnéztük Kiss Csaba előadását az elektromosságról. 5-6 embert be is vontak az előadásba, az egyik kísérlet során élő láncot alkottak. „