A LucaFilm újabb - nemzetközi - sikere

2019. 12. 14.    Szerkesztőség   


Szabó Luca, 8.c osztályos tanuló a nyári szünetben osztálytársaival, Horváth Sárával és Bancsi Bogáttal készítette el legújabb kisfilmjét, amivel már országhatárainkon túl próbált szerencsét: benevezett a bécsi ENSZ Információs Szolgálat és az ENSZ Menekültügyi Főbizottság ausztriai irodájának támogatásával megrendezésre kerülő This human world emberi jogi filmfesztivál Emberi Jogi Rövidfilmversenyére, ahol a 10-20 évesek közötti kategóriában 2. helyezést ért el. A versenyre olyan rövidfilmekkel lehetett pályázni, melyeket az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának cikkei ihlettek. Az idei verseny témája „Védjük meg bolygónkat!” volt. A díjak átadására a napokban Bécsben került sor, mely újabb élményekkel gazdagította diákjainkat.

 

Gratulálunk a fantasztikus eredményhez!

 


teljes hír »

Diáksport Napja

2019. 12. 11.    Szerkesztőség   

 

 

Nálunk járt a Mikulás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Városi úszóverseny

 

A 2019. november 26-27-én megrendezett városi úszóversenyen diákjaink az alábbi eredményeket érték el:


I. korcsoport:

1. helyezettek: Kóczán Gergő, Burghardt Dávid

2. helyezettek: Frey-Könczey Csenge,

3. helyezettek: Barabás Ákos


II. korcsoport:

2. helyezettek: Dusa Olivér, Krakóczki Bence, Fiú és lány gyorsváltó

3. helyezettek: Veress Márton

 

III. korcsoport:

1. helyezettek: Kajsza Csongor, Laveczky Kristóf, Fiú és lány gyorsváltó

3. helyezettek: Hídvégi Ádám, Orlovity Bernadett

 

IV. korcsoport:

1. helyezettek: Erdélyi Gergely, Mikus Nina, Stumpf Dorka, Fiú és lány gyorsváltó

2. helyezettek: Erdélyi Gergely, Ercsi Csongor, Dombóvári Zoé

3. helyezettek: Erdélyi Gergely, Ercsi Csongor, Hrncsár Hanna


Gratulálunk!

 

      

        

teljes hír »

Kémiaverseny

2019. 11. 27.    Szerkesztőség   

 

 

November 25-én iskolánk két 8. évfolyamos csapata részt vett a Justus von Liebig kistérségi kémia versenyen, amely a VSZC Madách Imre Szakközépiskola és Szakiskola szervezésében került megrendezésre. A versenyben részt vevő 20 csapat közül a 8.b osztályosok (Varga Emese, Szaniszló Janka és Werner Levente 6., míg a 8.c osztályosok csapata (Fülep Lilla, Bancsi Bogát és Forczek Dániel) 4. helyezést ért el a döntőben.


Gratulálunk!

 

 

Sítábor

 

Van még szabad hely, gyertek sítáborba!

 

Tibi bácsinál lehet jelentkezni, keressétek bátran!

 

Sítábor Dachstein West 2020

 

 

 

Decemberi és januári programok

 

December

 

6. péntek                                 Jelentkezési határidő a központi írásbeli felvételi vizsgára

7. szombat                              Tanítási nap, B hét pénteki órarend szerint 12:00-ig

14. szombat                            Tanítási nap, Karácsonyi csillogás 12:00-ig

20. péntek                              Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

 

Január

 

3. péntek                                Téli szünet utolsó napja

15. szerda                              Iskolakóstolgató

18. szombat                           A központi írásbeli felvételi vizsga az érintett

                                               gimnáziumokban és szakgimnáziumokban

24. péntek                              I. félév zárása

31. péntek                              Hajós nap


teljes hír »