2024. 06. 10.    Szerkesztőség

teljes hír »

Torna

2024. 06. 06.    Szerkesztőség

2024. 05.25.-én rendezték meg Turán az 1. Lendvai Márton Emléktornát, melyre tornászaink is meghívást kaptak.

A rendezvény vendégeként köszöntötték Donáth Ferencet, így a tornászok egy olimpiai és világbajnoki bronzérmes tornásztól és edzőtől vehették át a díjakat.

A csapat tagjai: Kucsera Gréta, Kovács Orsolya, Cseh Zita, Dunajcsik Hedvig, Mladoniczki Virág, Polgári Alisa és Horváth Dorina.

Gratulálunk!

JUDO

2024. május 24-én Mosonmagyaróváron rendezték meg a cselgáncs Diákolimpia országos döntőit. Mészáros Olivér Diák B (11. évesek) korosztályban a 35kg-os súlycsoportban bronzérmet szerzett, ezzel országos 3. helyezést ért el. Igaz az idén nem a dobogó legfelső fokán állt, de igy is élete legnagyobb küzdelmei voltak. A mezőny nagyon erős volt, egy hajszálon múlott csak, hogy nem lett döntős.

A 10 évesek kategóriájában (Diák C korosztály), 27kg súlycsoportban Dubis Péter indult és képviselte iskolánkat. Ő a súlycsoportjában 5. helyezést ért el.

Mészáros Patrik a nemzetközi Judo Grand Prixen versenyzett Rimaszombaton, amelyen 4. helyezést ért el.

Többpróba

2024. május 24.-én, Zalaegerszegen rendezték meg az Atlétika Többpróba Országos döntőjét, melyen II. korcsoportos fiú csapatunk remek versenyzéssel, a 14. helyen végzett.

A csapat tagjai: Gladinecz Milos, Lábiscsák Noel, Pályi Attila, Tavaszi András, Magyar Ákos, Zsigmond Áron.

Egyéni összetettben Gladinecz Milos a 24. helyen végzett.

Területi rajzpályázat

A Szadai Székely Bertalan Általános Iskola által kiírt területi rajzversenyen Somodi-Tóth Bella második helyezést ért el, Héthy Léna különdíjas lett.

Szilágyi Lelle Mária a "Csodák az én életfámon" című rajzpályázaton III. helyezett lett.

Labdarúgás Diákolimpia döntő

Iskolánk II. kcs-os labdarúgó csapata 2024.05.10-12-ig Kaposváron vendégeskedett a Labdarúgás Diákolimpia döntőjén. Szép szerepléssel nagyon erős mezőnyben végül országos 8. helyet érték el.

A csapat tagjai: Lábiscsák Noel, Furák Milos, Tóth Milán, Zsigmond Áron, Farkas Máté, Kardos Attila, Jéga-Szabó Kornél, Ujvárosi Ábel

Nagy Digitális Kaland verseny

Nagy Bertalan, Patyi Anton és Szabó Erik MALÉV elnevezésű csapata első helyezést ért el a Gödöllői térségben, eredményükkel bekerültek az ország 10 legjobb csapata közé (a pontos helyezés 2 hét múlva, ünnepélyes keretek között derül majd ki Budapesten).

A verseny során a digitális világ, a logikus és algoritmikus gondolkodás, az internetbiztonság, a mesterséges intelligencia és számos más izgalmas digitális téma került fókuszba.

Tankerületi idegennyelvi vers- és prózamondó verseny

A Tankerületi idegennyelvi vers- és prózamondó versenyen iskolánk tanulója, Dombóvári Zente 3. helyezést ért el.

Úszás

2024. május 11-12-én került megrendezésre a XXII. BVSC Kupa úszóverseny, melyen több diákunk is sikeresen szerepelt.

Aszódi Hanna Ildikó kiemelkedő teljesítménnyel: 50 m mellen bronzérmet szerzett, 200 m gyorson futamelső lett, 50m gyorson OB szintet, és a 100 m gyorson szintén futamelsőként megúszta az Ob szintet, így indulhat a júliusban Hódmezővásárhelyen megrendezésre kerülő LVI Úszó Országos Bajnokságon.

Hollósi Lilla Amira 400 m gyorsúszásban ezüstérmet szerzett korosztályában (2014), tovàbbá 3 okleveles helyezést is elért (200 m vegyes 5. hely, 200 m gyors 6. hely, 100 m hát 6. hely)

Ványa László 100 m gyorsúszásban 4. helyen ért célba.

Könyű Merse Barnabás 50 m gyorson országos bajnokság szintidőt úszott, 100 m gyorson pedig összesítettben 6. helyezést ért el.

Ványa Domonkos 100 m gyorson 2. helyezést, 50 m háton 3. helyezést, 50 m gyorson 3. helyezést ért el.

Mazsorett

Szabó Szófia az Esthe Sportegyesület tagjaként mazsorett, Basic, Baton szóló kategóriában bronz minősítést szerzett.

Ugyanebben az egyesületben szóló kategóriában ezüst minősítést szerzett áprilisban és 3. helyezést ugyancsak szóló mazsorett számban.

KEMPO

Mucsi Balázs a XX. Nemzetközi Kempo Emlékversenyen 4 versenyszámban indult. 6 ország 167 versenyzője közül 4 bronzéremmel tért haza.

THAI BOKSZ

Pintér Levente a Mogyoródi Nyílt Faith Fighter Kupán súlycsoportjában I. helyen végzett.