Eredmény

2019. 06. 03.    Szerkesztőség

A Hajós iskola lett a 2018/2019-es tanév Diákolimpiai versenyek legeredményesebb általános iskolája Gödöllőn.

A városi Jó tanuló, jó sportoló díjját Simonváros Zille 8.a osztályos tanulónk érdemelte ki.

A díjakat ünnepélyes keretek között dr. Gémesi György polgármester adta át.

Gratulálunk!

Gólkirály

Gratulálunk Szabó Csongornak, iskolánk 6.a osztályos tanulójának, aki az MTK U12-es korcsoport gólkirálya, és az ezüst érmes U13-as csapat tagja.

Mese

Tóth Levente 5.b osztályos tanulónk az Erdő Dala elnevezésű országos pályázaton első díjat nyert Erdei csoda című meséjével. A díjat a Pénzügyminisztérium dísztermében vette át 2019. június 7-én. Érdekesség, hogy Levi ezen a napon ünnepelte 12. Szülinapját.

Tájfutás

Császár Arzén 6. b osztályos tanulónk 2019. június 1-jén és 2-án, Öskün a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség megbízásából rendezett versenyen F14-es korcsoportban váltóban 3. helyezést ért el, egyéniben 20. helyezett lett.

Karate

2019. június 8-án Heves Város Sportcsarnokban került megrendezésre a VI. Heves Kupa Ippon Shobu Karate Verseny. Iskolánk diákjainak eredményei:

Frey- Könczey Csenge: Kihon /alapiskola/ 1. hely, Kihon kumite /alapiskola küzdelem/ 1. hely, Kumite /kötött küzdelem/ 1. hely, Kata /formagyakorlat/ 3. hely
Orbán Balázs: Kumite /kötött küzdelem/ 1. hely, Kata /formagyakorlat/ 1. hely
Pánczél Botond: Kata /formagyakorlat/ 3. hely
Koncz Bence Tamás: Kumite /kötött küzdelem/ 3. hely
Gerőfi Csanád: Kumite /szabad küzdelem/ 3. hely

A csapat tagjai voltak: Nagy Marcell, Szatlóczki Vidos, Orbán Bálint, Berényi Tamás

Nemzeti összetartozás

Határon túli magyar iskolák tanulóival skype-on keresztül ünnepeltük meg a Nemzeti összetartozás napját.

Mountain Bike

Június első napján rendezték meg Tamásiban a Mountain Bike Diákolimpia Országos Döntőjét, ahol iskolánkat hat tanuló képviselte. Négyen közülük a Bike-Zone GSE leigazolt versenyzőiként „A” kategóriában indultak, és a komoly kihívásokkal teli erdei terepen mindannyian remekül helytálltak. Az U 11-es korcsoportban Benedek Zsófia Luca (4.c ) a 6. helyen végzett, míg az U13-as lányok mezőnyében Kiss Nikoletta Bettina (5.a) másodikként ért célba, így ezüstérmet szerzett. A fiúk U15-ös korosztályának rendkívül népes mezőnyében Kiss Vince Dániel (6.b) a 9. helyen végzett, és közvetlen utána, a 10. helyen ért célba Benedek Levente 6.d osztályos tanulónk.

Nem leigazolt versenyzőként, „B”kategóriában állt rajthoz az U11-es korcsoportban Bálványos Rita (2.a), és kitartásának eredményeként a dobogó legfelső fokára állhatott fel: ezzel bajnoki címet szerzett. Szintén „B” kategóriában, az U15-ös korcsoportban indult Törő Zsombor Dániel, de ő sajnos nem tudta befejezni a versenyt.