Adó 1%

2015. 03. 27.    Szerkesztőség   

A Hajós Alfréd Általános Iskola Alapítványa köszöni az Adó 1%-os támogatást

Adószám: 18715792-1-13


:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Röplabda Diákolimpia 


2015. március 24-én iskolánk IV. korcsoportos lány csapata 3. helyezést ért el a Diákolimpia röplabda bajnokság körzeti döntőjén.

A csapat tagjai:
Barta Karolina, Bautista Soldevila Réka, Bencsik Emese, Bucsai Anna, Csizmeg Anna, Farkasinszki Fruzsina, Frei Dalma, Kaló johanna, Kiss Rita, Kondrák Réka, Pavkó Natália, Stollár Szonja, Szabó Dóra, Székelyhidi Kata, Szikszai Rebeka



Tanáruk: Szabados István
Gratulálunk a játékosoknak!

 

 

Labdarúgás Diákolimpia


2015. március 26-án iskolánk I. korcsoportos fiú csapata 2. helyezést ért el a Diákolimpia Körzeti Labdarúgó bajnokságán.


Tagjai:
Borbély Bálint, Erdélyi Gergely, Gaál Máté, Gémesi Lázár, Györe Barnabás, Rácz Benedek, Somogyi Richárd, Szabó Csongor, Tóth Barnabás , Valachi Levente


Felkészítő tanáruk: Hevér János
Gratulálunk a csapat minden tagjának.

 

 

 

Labdarúgás Diákolimpia

2015. március 26-án, iskolánk II. korcsoportos fiú csapata 1. helyezést ért el a Diákolimpia Körzeti Labdarúgó bajnokságán és továbbjutott a megyei területi döntőre.

Tagjai:
Ács Gergely, Batizi András, Kaló Gergely, Kondrák Mihály, Leskó Levente, Somogyi Szilárd, Szabó Kornél, Thury Barnabás, Tóth Gergely, Udvardi Dominik, Ujvári Marcell, Valachi Bence


Felkészítő tanáruk: Hevér János
Gratulálunk a csapat minden tagjának.

 

 

 

teljes hír »

Városi riporterverseny

2015. 03. 23.    Szerkesztőség   

 

Iskolánkban 2015. március 23. és 27. között 27. alkalommal rendeztük meg a magyar nyelv hetét. Az idén is színes programokkal vártuk az érdeklődő diákokat.
A hét kiemelkedő eseménye volt a városi riporterverseny.
Hét iskola tizenhat tanulója mérte össze tudását, talpraesettségét a „Védjük a természetet!” témakörben.
A riportalanyok a környezetvédelem, természetvédelem területén elkötelezett szakemberek voltak: Veres Eszter, Kenéz Árpád, Kondrák Mihály, Weidl Tamás és Németh András.
A zsűrinek nem volt könnyű feladat a jól felkészült tanulók értékelése, végül a következő eredmények születtek:


I.     Pataki Luca               Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola
II.    Juhász Lilla Bella      Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola
       Csizmeg Anna           Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola
III.   Réfi Dóra                   Gödöllői Török Ignác Gimnázium
IV.   Farkas Emese           Szent Imre Katolikus Általános Iskola

 

Zsűritagok: Liskáné Fóthy Zsuzsanna, Oravec-Kis Éva és Bánáti Zsombor

 

Gratulálunk!

 

 

Csoportos tehetségsegítő tevékenységek megvalósítása

 

Iskolánk idén másodjára vesz részt a TÁMOP „Tehetséghidak Program” című kiemelt projekt keretében a „Csoportos tehetségsegítő tevékenységek megvalósítására” című pályázatban. A pályázat során 16 diák vesz részt egy angol nyelvi tehetséggondozó programban. A program során a diákok angol nyelvi kompetenciáját fejlesztjük többek között angol nyelvű országismereti, kulturális programokkal. Ehhez kapcsolódóan a diákok februárban a Gödöllői Királyi Kastélyban vettek részt angol nyelvű tárlatvezetésen, március 21-én pedig Budapestre szerveztünk angol nyelvű buszos városnézést. Budapesten megnéztük többek között a Hősök terét, elmentünk az Országházhoz, a Várba és végül felmentünk a Citadellára. A négyórás program során az idegenvezető angolul mesélt Budapest nevezetességeiről a diákok számára is nagyon élvezhető módon.

 

Eszenyi László


 

Labdarúgás Diákolimpia



2015. március 24-én, iskolánk III. korcsoportos fiú csapata 2. helyezést ért el a Körzeti Labdarúgó Diákolimpia bajnokságán.


Tagjai:
Aranyosi Gábor, Balogh Péter, Csizmeg Balázs, Garami Henrik, Kondrák Mihály, Kovács Árpád, Lengyel Patrik, Lipcsei Marcell, Miknyóczki Ádám, Orlovity Patrik, Szente Márton, Szikszai Benedek, Tormay Gábor, Tóth Benedek


Felkészítő tanáruk Hevér János
Gratulálunk a csapat minden tagjának.

 

 

Kéttusa Diákolimpia

 

2015. március 21-én, szombaton Százhalombattán Kéttusa Diákolimpia megyei döntőn vettek részt tanulóink.

 

Eredmények:

I. kcs. fiú
1. Tóth Ármin (országos döntőbe jutott)
2. Szabó Csongor (országos döntőbe jutott)
5. Györe Barnabás
7. Erdélyi Gergely
Csapatban:
1. Tóth Ármin/Szabó Csongor  (országos döntőbe jutottak)
3. Györe Barnabás/Erdélyi Gergő - ’B’

I. kcs leány
2. Kriszt Sarolta (országos döntőbe jutott)
3. Urbán Anna
4. Szabó Lilla
5. Lauber Zille

Csapat:
1. "A" Kriszt Sarolta / Urbán Anna (országos döntőbe jutottak)
2. "B" Szabó Lilla / Lauber Zille

 

 

II. kcs fiú
Csapat:
3. Szabó Kornél /Zagyvai Áron

 

III. kcs fiú
2. "A" Csizmeg Balázs / Koczka Csanád
3. "B" Tormay Gábor / Laveczky Lóránt

 

III. korcsoport lány:
2. Ratkai Panna (országos döntőbe jutott)
4. Szabó Flóra
5. Zsembery Viktória

Csapat:
1. "A" Ratkai Panna / Szabó Flóra (országos döntőbe jutottak)
3. "B" Zsembery Viktória/Stollár Szonja

 

 

IV. kcs fiú
2. Kovács Balázs (országos döntőbe jutott)

Csapat:
1. Kovács Balázs / Róde Ádám (országos döntőbe jutottak)

IV. kcs lány
2. Varga Vivien (országos döntőbe jutott)
4. Bucsai Anna

Csapat:
2. Varga Vivien / Bucsai Anna

 

Gratulálunk!

teljes hír »

Megkezdődött a magyar nyelv hete

2015. 03. 19.    Szerkesztőség   

 

Programjaink:

2015. március 23. (hétfő)
800 óra           Ünnepélyes megnyitó
1400 óra         Megnyitó alsó tagozaton

                      (Török úti épület)
                      Múzeumpedagógiai foglalkozás

2015. március 24. (kedd)
1300 óra         „Felfedezők” délutánja 5-8. évfolyamon
1300 óra          Aranytoll szépíró verseny alsó tagozaton
                       Múzeumpedagógiai foglalkozás

2015. március 25. (szerda)
1400 óra         Városi riporterverseny: „Védjük a természetet!?”
1400 óra         Szépkiejtési verseny alsó tagozaton
                      Múzeumpedagógiai foglalkozás

2015. március 26. (csütörtök)
1300 óra      Játékos nyelvtani vetélkedő az 5-8. évfolyamon
1400 óra       Mesedélután alsó tagozaton – 4.c osztály bábelőadása

2015. március 27. (péntek)
1300 óra      Irodalmi kávéház az 5-8. évfolyam tanulói részére
1400 óra      Filmklub alsó tagozaton
                   Múzeumpedagógiai foglalkozás

 

 

 

Kézilabda Diákolimpia


2015. március 20-án Dabason Iskolánk IV. korcsoportos fiú csapata 2. helyezést ért el a Diákolimpia Kézilabda bajnokság megye döntőjén és selejtezőt játszhat az országos elődöntőbe jutásért.

A csapat tagjai:
Botyik Máté
Csákvári Jenő Levente
Fábián Tamás
Frei Mihály
Hévizi Kristóf
Hrustinszki Márk
Kormos Péter
Kassai Levente
Palasics Kristóf
Ratkai Csaba
Tóth Dániel

Edző: Harta Zsolt
Tanáruk: Ács Tibor
Gratulálunk a játékosoknak!


 

 

Játszótér

 

2015. március 19-én megkezdődtek a munkálatok iskolánk udvarán, nemsokára birtokba vehetik tanulóink az új sportjátszóteret.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Röplabda Diákolimpia

2015. március 19-én iskolánk IV. korcsoportos fiú csapata 1. helyezést ért el a Diákolimpia röplabda bajnokság megyei döntőjén és bejutott az országos elődöntőbe.

A csapat tagjai:
Botyik Máté
Fábián Tamás
Frei Mihály
Hrustinszki Márk
Kormos Péter
Kassai Levente
Király Szabolcs
Kormos Péter
Palasics Kristóf
Szeredi Regő
Tóth Dániel

Tanáruk: Szabados István
Gratulálunk a játékosoknak!

 

 

 

Labdarúgás

2015. március 17-én iskolánk IV. korcsoportos fiú csapata 1. helyezést ért el a Diákolimpia Körzeti Labdarúgó bajnokságán és továbbjutott a megyei területi döntőre.

Csapat:
Darányi Levente
Farkas Bence
Farkas Csaba Géza
Kiss Gábor
Menyhért Nándor
Mundrusz Dániel
Palánkai Márton
Pálfi Dániel
Tóth Benedek
Tóth-Gáspár Bálint

Felkészítő tanáruk Hevér János


Gratulálunk a csapat minden tagjának.

 

 

 

 

Zrínyi Ilona Matematika verseny


2015. február 21-én került megrendezésre a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulója, melynek eredményhirdetésére március 12-én Vácott került sor. Az eredményhirdetésre a legjobb 20 versenyzőt hívták meg minden évfolyamról. Iskolánkból 6 fő kapott névreszóló meghívót.


A második évfolyamon csapatban 2. helyezést értek el tanulóink
Kriszt Sarolta Mária 2.b
Nagy Ádám 2.c
Nerpel Ákos 2.c

 

3. évfolyamon
Lauber Kolos 3.a 11. hely

 

4. évfolyamon
Jávor Koppány 4.c 15. hely
Szittya Marcell 4.a 17. hely

 

Felkészítőjük: Kósáné Sztupár Edit

 

Felső tagozatos eredmények:

Laveczky Lóránt 5.a 26. hely

Bosnyák Ágoston 8.c 41. hely

Salamon Márton 8.c 48. hely


Gratulálunk!

teljes hír »