Adó 1%

2015. 04. 20.    Szerkesztőség   

A Hajós Alfréd Általános Iskola Alapítvány köszöni az 1%-os támogatást

Adószám: 18715792-1-13

 

 

Atlétika verseny


2015. április 21-én a Magyar Olimpiai Akadémia a Puskás Ferenc Stadionban rendezte a „Németh Imre” atlétika versenyt az olimpiai iskolák csapatai részére. A versenyen induló tanulóink 2. helyezést értek el a 19 induló csapatból.

A lány csapat tagjai:
Lőkös Laura, Szabó Lilla, Rózsa Liliána, Ács Julianna, Stollár Szonja, Tóth Lilla, Csizmeg Anna, Pavkó Natália

A fiú csapat tagjai:
Laveczky Kristóf, Györe Barnabás, Kőszegi Dominik, Szabó Kornél, Csizmeg Balázs, Mihajlovic Alex, Fábián Tamás, Kolozsi Dániel

Felkészítő tanáruk: Csighyné Szota Katalin, Szabóné Szebeni Márta
Gratulálunk a csapat tagjainak!

 

 

Kéttusa Diákolimpia 

 

 

Diákolimpia kéttusa országos döntőben Kecskeméten 2015. április 21-én iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el:

Az I. korcsoportos lányoknál:
Csapatban 8. helyezett:

Kriszt Sarolta egyéniben 13. hely
Urbán Anna egyéniben 25. hely

Az I. korcsoportos fiúknál:
Csapatban 3. helyezett:

Tóth Ármin egyéniben 8. hely
Szabó Csongor egyéniben 27. hely

Az III. korcsoportos lányoknál:
Csapatban 11. helyezett:

Ratkai Panna egyéniben 18. hely
Szabó Flóra egyéniben 43. hely

Az I. korcsoportos fiúknál:
Csapatban 8. helyezett:

Kovács Balázs egyéniben 15. hely
Róde Ádám egyéniben 30. hely

Az IV. korcsoportos lányoknál:
Egyéniben Varga Vivien 10. helyezett.


Tanáruk: Szabados István
Gratulálunk a sportolóknak!

 

 

Röplabda Diákolimpia


2015. április 20-án, gödöllőn iskolánk III. korcsoportos lány csapata 3. helyezést ért el a Diákolimpia röplabda bajnokság megyei területi döntőjén.

A csapat tagjai:
Bautista Soldevila Réka, Kaló Johanna, Ratkai Panna, Siklósi Laura, Stollár Szonja, Szabó Flóra, Székelyhidi Kata, Tóth Lilla, Zsembery Viktória

Tanáruk: Szabados István
Gratulálunk a játékosoknak!

 

 

 

Környezetismeret

 

Török Vilmos 6.b osztályos tanulónk a Kaán Károly XXIII. Országos Természet-és Környezetismereti verseny középdöntőjében 5. helyezést ért el.


Felkészítőtanára: Ternákné Gábori Gabriella

 

Gratulálunk!

 

 

Labdarúgás Diákolimpia

 

2015. április 17-én, iskolánk IV. korcsoportos fiú csapata 4. helyezést ért el a Diákolimpia Labdarúgó bajnokság megyei területi döntőjén.

Tagjai:
Darányi Levente
Farkas Bence
Farkas Csaba Géza
Kiss Gábor
Menyhért Nándor
Mundrusz Dániel
Palánkai Márton
Pálfi Dániel
Tóth Benedek
Tóth-Gáspár Bálint


Felkészítő tanáruk Hevér János
Gratulálunk a csapat minden tagjának.

 

teljes hír »

Mezeifutás Diákolimpia

2015. 04. 16.    Szerkesztőség   

 

Diákolimpia mezeifutás országos döntőjét Gödöllőn a Repülőtéren 2015. április 14-én, rendezték meg.
Iskolánk tanulói a versenyen az alábbi eredményeket érték el:

A III. korcsoportos lányok a 11. helyezést érték el, tagjai:

Hrncsár Lujza
Eszenyi Napsugár
Siklósi Laura
Ratkai Panna
Szabó Flóra

A IV. korcsoportos fiúk 4000 méteres versenyében Kovács Balázs (8.a) kiváló teljesítménnyel a 11. helyen végzett.

Iskolánk négy kiváló sportolója az eredményhirdetésekben vett részt.
Szikszai Rebeka, Varga Vivien, Bucsai Anna, Frei Dalma

Gratulálunk a sportolóknak.

 

Labdarúgás Diákolimpia

 

2015. április 15-én, Mogyoródon iskolánk II. korcsoportos fiú csapata 3. helyezést ért el a Diákolimpia Labdarúgó bajnokság megyei területi döntőjén.

Tagjai:
Ács Gergely
Batizi András
Kaló Gergely
Kondrák Mihály
Leskó Levente
Somogyi Szilárd
Szabó Kornél
Thury Barnabás
Tóth Gergely
Tóth Balázs
Udvardi Dominik
Ujvári Marcell
Valachi Bence

Felkészítő tanáruk: Hevér János
Gratulálunk a csapat minden tagjának.

 

 

Szépkiejtési verseny

 

2015. április 14-én, Gödöllőn került megrendezésre a Szépkiejtési verseny

Eredményeink:

3. évfolyam
Roska Dániel 2. helyezés
Felkészítő tanára: Fazekasné Katona Magdolna

4. évfolyam
Simonváros Zille 2. helyezés
Felkészítő tanára: Gombár Ágnes
Ujvári Marcell 3. helyezés
Felkészítő tanára: Babcsány Éva

Gratulálunk!

 

 

Kosárlabda Diákolimpia

 

2015. április 14-én, Piliscsabán iskolánk III. korcsoportos fiú csapata 3. helyezést ért el a Diákolimpia Kosárlabda bajnokság megyei döntőjén.

A csapat tagjai:
Csizmeg Balázs
Farkas Bence
Fülep Dániel
Kasper András
Kondrák Mihály
Körömi Csaba
Laveczky Lóránt
Mécs Máté
Szikszai Benedek
Tormay Gábor
Vas-Teplán Miklós

Edzőjük: Dr. Kondrák Mihály
Tanáruk: Csighyné Szota Katalin
Gratulálunk a játékosoknak!

 

 

Ovisok jártak az elsős osztályoknál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha március, akkor Csodák Palotája



Március folyamán a természettudományos szakkör keretein belül két alkalommal, két különböző csoporttal is lehetőségünk nyílt ellátogatni a Csodák Palotájába.

„Amint megérkeztünk a Csodák Palotájába, elénk tárult mindenféle érdekes herkentyű még érdekesebb magyarázatokkal; láttunk példát Arkhimédész törvényére, pontosabban a Bermuda háromszög magyarázatára, Mostari hídra, ami megáll alátámasztás nélkül is, és a Naprendszerünkről is volt szó. Miután mindenki körbejárt mindent (főleg a fény-fotós bódét), megnéztük Kiss Csaba előadását az elektromosságról. 5-6 embert be is vontak az előadásba, az egyik kísérlet során élő láncot alkottak. „
Csikós Máté

„Nagyon sok érdekes dolog volt, pl. tükörlabirintus, szöges ágy, centrifuga. Részt vettünk egy bemutatón, ahol az elektromosság volt a téma. Érdekesek voltak a kísérletek, pár kísérletben segíthettünk is.”
Schmutzer Csilla

„Kicsit féltünk, de hatalmas élmény volt.”
Máté Emőke

„Nekem az tetszett a legjobban, mikor kísérleteket mutattak be az elektromossággal, héliumal, illetve kén-hexafluoriddal. A tükörlabirintus is nagyon tetszett.”
Ambrus Barbara

„Nekem a Csodák palotájában az tetszett a legjobban, hogy kísérleteket néztünk, illetve amikor feladatokkal kellett a földönkívülieket legyőzni. Nagyon fantasztikus és élvezetes volt az a pár óra.”
Molnár Katalin

 

teljes hír »

Hittan

2015. 04. 01.    Szerkesztőség   

 

Iskolánkban hit- és erkölcstanoktatást vállaló egyházak és képviselőik

 

 

Tájékoztatás

Megnyílt Gödöllőn a Táncsics Mihály úti Sportcentrumban található teniszpálya, amely a  hét minden napján várja vendégeit!
Jó hír, hogy a diákok kedvezményesen teniszezhetnek, a 800 Ft/óra teljes ár helyett 400 Ft/óra áron.

 

Előzetes bejelentkezés szükséges az alábbi telefonszámok valamelyikén
06/20 461-6010, 06/20 516-1547

Nyitva tartás :
H-P 7-20 ig
SZ-V 8-17 ig



Kedves Szülők!

A gyermekek, fiatalok biztonsága a közlekedés során mindannyiunk közös ügye.
Iskolánkban a technika órákon foglalkozunk a gyalogos és kerékpáros közlekedés KRESZ szabályaival.
Tájékoztatjuk a kedves Szülőket, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felkérésére a Nemzeti Közlekedési hatóság kidolgozott a tanulók részére egy e-learning alapú közlekedésbiztonsági programot.
A gyerekek a www.tanuloknak.hu weboldalon tudnak a programra - önkéntesen - regisztrálni és hozzáférni a tananyaghoz. A tananyag elvégzésére 2015. június 15-ig van lehetőség. A regisztráció után Internet kapcsolattal bárhonnan és bármely időpontban elérhető az e-learning tananyag.

 

 

 

Áprilisi programjaink:



01. szerda                    Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
                                    Tavaszi szünet: 2015. április 2 - április 7.
08. szerda                    Tavaszi szünet utáni első tanítási nap "B" hét
14-16-ig                       Papírgyűjtés  felső tagozaton 14-18 óráig

14-16-ig                       Papírgyűjtés alsó tagozaton
16-17                           Beiratkozás

                         2015. április 16. csütörtök 8-19 óráig

                         2015. április 17. péntek 8-18 óráig
20. hétfő                      Szülői értekezletek (5-6. évfolyamokon)
21. kedd                      Szülői értekezletek (7-8. évfolyamokon)

 

 

Robinson-nap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kosárlabda Diákolimpia


2015. március 26-án iskolánk III. korcsoportos fiú csapata 2. helyezést ért el a Diákolimpia Kosárlabda bajnokság megyei területi döntőjén és továbbjutott a megyei döntőre.

A csapat tagjai:
Csizmeg Balázs
Farkas Bence
Fülep Dániel
Kasper András
Kondrák Mihály
Körömi Csaba
Laveczky Lóránt
Mécs Máté
Szikszai Benedek
Tormay Gábor
Vas-Teplán Miklós

Edzőjük: Dr. Kondrák Mihály
Gratulálunk a győzteseknek!

 

 

Kosárlabda Diákolimpia


2015. március 26-án, Budakeszin iskolánk IV. korcsoportos lány csapata 4. helyezést ért el a Diákolimpia Kosárlabda bajnokság megyei döntőjén.

A csapat tagjai:
Bucsai Anna
Dévényi Sára
Dobi Bernadett
Farkasinszki Fruzsina
Kerekes Ivett
Kiss Eszter
Kiss Rita
Kondrák Réka
Frei Dalma
Lécz Bettina
Pavkó Natália
Szikszai Rebeka

Tanáraik: Szabados István, Csighyné Szota Katalin
Gratulálunk a játékosoknak!

 

teljes hír »